Obecnie, wiele osób decyduje się na nieco inne metody ogrzewania, z uwagi na chęć zadbania o środowisko. Bardzo popularne, w ostatnim czasie, stały się kotły na pellet, które są znacznie lepszym rozwiązaniem, od ogrzewania na węgiel. Rozwiązanie to, jest przede wszystkim o wiele bardziej ekologiczne i wygodniejsze w użyciu. Warto jednak, dowiedzieć się nieco więcej na ich temat a o tym… Nieco dalej.

Kocioł na pellet – u kogo się sprawdzą?

Tego rodzaju kocioł, jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mają warunków i możliwości, by móc ogrzewać gazem ziemnym. Pellety mają niskie wskaźniki emisji zanieczyszczeń, nie szkodzą atmosferze i łatwiej się je spala. Dodatkowo, taki kocioł jest przeznaczony dla osób, które mogą przeznaczyć 2x3m powierzchni. Większość z nich, jest także wyposażona w zasobnik paliwa. Wystarcza on na około 3-4 dni.

Zanim zaczniesz transportować kocioł…

Przed dokonaniem transportu kotła na pellet, należy zapoznać się z szeregiem ważnych kwestii. Trzeba mieć pojęcie o tym, jaka droga jest do przebycia, oraz z jakim typem nawierzchni mamy do czynienia. Dobrze jest również znać szerokość drzwi. Warto także pamiętać, o odpowiednim zabezpieczeniu kotła. W tym przypadku, dobrze sprawdzają się: kartony, styropian i folia bąbelkowa do obłożenia.

Na co zwrócić uwagę podczas transportu?

Transport kotła na pellet, to kolejny etap. Tutaj należy przede wszystkim znać ciężar pieca, który zwykle waży od 150 kg do 500 kg. Całe przewożenie kotła do i z samochodu, jest zależne od ciężaru. Można zrobić to na kilka różnych sposobów:

1. Przy użyciu wózka transportowego – lżejsze piece

2. Przy użyciu palety – zabezpieczenie pasami

3. Przy użyciu półpalety – należy dopasować paletę do podstawy kotła

4. Przy użyciu paleciaka – przeznaczone dla lżejszych kotłów

5. Przy użyciu wózka widłowego lub samochodu z windą.

Jeśli jesteś osobą, która zamierza zainwestować w tego typu ogrzewanie, możemy Ci pomóc. Zajmujemy się montażem różnego rodzaju kotłów na pellet oraz systemów grzewczych, już od bardzo dawna. W celu pozyskania bardziej szczegółowych informacji zapraszamy do naszej oferty na stronie!